Historia


Tytuł: Granice Chaosu
Tom I
·         cz. 1. – Widmo Elestren;
·         cz. 2. – Cienie przeszłości;
·         cz. 3. – Porażka Przeklętej;
·         cz. 4. – Esencja magii;
·         cz. 5. – Strażnicy Świtu;
·         cz. 6. – Wojna Przeklętych.
Tom II
·         cz. 1. – Dolina Brennan;
·         cz. 2. – Stracony miecz;
·         cz. 3. – Rozbity ród;
·         cz. 4. – Potrójny front;
·         cz. 5. – Bitwa o Funnah;
·         cz. 6. – Gaje Zoyi.

Autorka: Nearyh
Gatunek: high i dark fantasy

Cóż to właściwie jest?

Półroczna rozłąka pozostawia po sobie zaskakujący niedosyt – chociaż zadanie w Perrianie zostało wykonane bez zarzutu i każdy mógł wrócić do codzienności, okazało się, że nie jest to takie proste. Kiedy zobaczyło się opuszczony, wypalony przez magię region, a w dodatku przeżyło, by o tym opowiadać, nic nie wydaje się wystarczająco ciekawe, by skupić na tym uwagę na dłużej.
Szukając nowych wrażeń, grupa odnajduje kłopoty – które tylko czekały, aż nadejdzie odpowiedni czas na przypomnienie o niekiedy bolesnej przeszłości. Chociaż zagrożenie wydaje się niewielkie, każdy obawia się rozdzielenia z przyjaciółmi; teraz, gdy nie trzyma ich żaden rozkaz ani żadne konkretne zlecenie, ich drogi mogą się rozejść w mgnieniu oka.
Wśród pozornego spokoju Lostaru, przerywanego specyficznymi anomaliami magicznymi, czai się niebezpieczeństwo. Oren de Fylan, bacznie przypatrując się poczynaniom swoich najemników, tworzy plan. Rzucając wszystko na szalę, pragnie zgłębić tajemnice księgi i wydobyć z niej odpowiedź na pytanie – jak ocalić znany im świat przed samozagładą?
To, co odnajdzie, niektórym może się nie spodobać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz